Joomla 3.5 Templates by FatCow Complaints

Dzień Samorządu Terytorialnego 21.05.2021 w Zespole Szkół nr 2

Relacja z obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego które odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Kielcach - relacja wideo poniżej

 

 

 

I Turniej Świąteczny o Puchar Prezydenta Miasta Kielce

O Puchar Prezydenta Miasta Kielce walczą uczestnicy I Turnieju Świątecznego Szkół Ponadpodstawowych, który rozgrywany jest w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej. Zawody rozgrywane są 17 i 19 grudnia w dwóch dyscyplinach - piłce siatkowej oraz piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do każdej z nich zgłosiło się kilkanaście zespołów. Zawodnicy dostrzegają także inne zalety uczestnictwa w tego imprezach sportowych, to integracja z rówieśnikami oraz popularyzacja sportu. Patronat honorowy nad turniejem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta. Patronat medialny sprawuje Internetowa Telewizja Kielce.

 

Źródło: ITV Kielce

 

 

O Puchar Prezydenta Miasta Kielce walczą uczestnicy I Turnieju Świątecznego Szkół Ponadpodstawowych, który rozgrywany jest w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej.

 

Zawody rozgrywane są 17 i 19 grudnia w dwóch dyscyplinach - piłce siatkowej oraz piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W każdej z nich rywalizuje kilkanaście zespołów. Młodzież dostrzega także inne zalety uczestnictwa w tego imprezach sportowych, to integracja z rówieśnikami oraz popularyzacja sportu.


Patronat honorowy nad turniejem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta. Patronat medialny sprawuje Internetowa Telewizja Kielce.

 

Więcej na stronie Miasta Kielce - klik

Nowoczesna hala sportowa dla przyszłych mistrzów sportu otwarta

Uczniowie X Liceum Mistrzostwa Sportowego im. J. Wybickiego w ZSP nr 2 w Kielcach oraz Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce mogą od dziś trenować w znakomitych warunkach. Przy ul. Jagiellońskiej 90 została otwarta nowoczesna i świetnie wyposażona Hala Sportowa. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Kielc Bogdan Wenta i Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Obiekt powstał w ciągu 12 miesięcy. Do dyspozycji jest niemal 2000 m kwadratowych, z czego 1400 m to powierzchnia samej hali, pozostałą przestrzeń zajmuje zaplecze, a więc m.in. siłowania, gabinet fizjoterapeutyczny, szatnie z natryskami, pokoje dla trenerów i sędziów. Halę można podgrzewać i chłodzić. Wykonano ponadto drogi dojazdowe i parkingi na około 60 miejsc postojowych. Przy okazji dotychczas używana hala sportowa doczekała się wymiany okien, powstało przejście do nowego obiektu oraz kotłownia. Wartość całej inwestycji, to 15 mln 100 tys. zł, w tym dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej, wynosi niemal 10 mln zł. Ponad 5 mln zł, to środki z budżetu Miasta Kielce. A to miejmy nadzieję nie koniec inwestycji przy Zespole Szkół nr 2 w Kielcach, gdyż w planach jest m.in. budowa łącznika do internatu i dalsza modernizacja. Uroczystość otwarcia nowej hali artystycznie uświetniło show według scenariusza i w reżyserii Łukasza Górskiego, wychowawcy w Internacie ZSP nr 2. Wystąpili młodzi tancerze z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, z Kieleckiego Teatru Tańca, uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Klasy Mundurowej Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach.

 

 

Żródło: ITV Kielce

 

 

Tak to wczoraj pięknie wyglądało! :)

Uroczystość otwarcia nowej hali artystycznie uświetniło show według scenariusza i w reżyserii Łukasza Górskiego, wychowawcy w Internacie ZSP nr 2. Wystąpili młodzi tancerze z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, z Kieleckiego Teatru Tańca, uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Klasy Mundurowej Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach. Duże brawa! 👏

A już dzisiaj otwieramy kolejną, nową halę sportową w naszym mieście - tym razem w III LO, czyli popularnym "Norwidzie" 😊

 

Źródło: FB Miasto Kielce

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020

W Kielcach zainaugurowano nowy rok szkolny 2019/2020. Rozpoczęło go ponad 26 tysięcy uczniów szkól wszystkich typów. W inauguracjach zajęć szkolnych brali udział przedstawiciele władz miasta. Wspominali o wyzwaniach jakie czekają na uczniów i nauczycieli, życząc im sukcesów, zaś nowym dyrektorom jak najmniej problemów. Tak było np. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, gdzie w inauguracji roku szkolnego wziął udział Marcin Różycki, zastępca prezydenta. Generalnie będzie to trudny rok, bo podwójne roczniki uczniów spowodowały duże problemy z organizacją zajęć szkolnych. Te nie ominęły np. Zespołu Szkół nr 2 mieszczącego się przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie arkusz organizacyjnych powiększył się o kilka nowych oddziałów klasowych. W uroczystej inauguracji roku szkolnego w tej placówce wziął udział Bogdan Wenta, prezydent Kielc, który życząc realizacji wszystkich planów edukacyjnych i wychowawczych wspomniał o zajęciach sportowych i aktywnym spędzaniu czasu wolnego. Mówił też o wyzwaniach w związku z narzuconą reformą oświaty. Z okazji rozpoczętego roku szkolnego 2019/20 wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych ocen, a nauczycielom wielu zawodowych sukcesów.

 

 

Żródło: ITV Kielce

Teraz Norwid i SMS, Żeromski czeka. Hale sportowe przy kieleckich szkołach

Dwie nowe hale sportowe przy kieleckich szkoła coraz bliżej ukończenia. Budowa przy kieleckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i Liceum C. K. Norwida prowadzone są zgodnie z planem. Następne w kolejce po sportowy obiekt jest liceum im. Stefana Żeromskiego.

 

Część konstrukcyjna nowej hali przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach praktycznie gotowa. - W tej chwili korzystamy nie tylko z naszej bazy sportowej, ale także gościnności hali MORSiR przy ulicy Krakowskiej, a także ZSP nr 15 przy ulicy Krzemionkowej - mówi Ryszard Mańko, dyrektor ZSP nr 1 w Kielcach.
 
W starej hali uczniowie się nie mieszczą. Z 18. klas w szkole 8 to klasy sportowe. A w przyszłym roku będzie ich prawie dwa razy więcej ze względu na podwójną rekrutację. - Jeśli mamy WF sami to wystarcza, ale często jest tak, że mamy po dwie, trzy klasy i wtedy średnio - mówi Jakub Krzemiński.
 
W nowej hali pełnowymiarowe boisko i trybuny. Koszt całej inwestycji to 14 milionów złotych. Połowa z miejskiej, połowa z ministerialnej kasy. Poza budową nowej bazy sportowej, docieplona została także dotychczasowa hala. Pierwsze zajęcia wraz z wrześniowym pierwszym dzwonkiem.
 
Natomiast nowa hala przy liceum Norwida będzie gotowa do końca czerwca. Poza nią także dodatkowe sale lekcyjne. Koszt - 7,5 miliona złotych. - Kolejną ważną pracą, w przyszłym tygodniu będzie wylewka na hali sportowej i wtedy na hali będzie dłuższa przerwa, bo ta wylewka musi schnąć - informuje Andrzej Zdeb, dyrektor III LO im. C. K. Norwida w Kielcach.
 
Następne w kolejce, szybko nie doczeka się hali liceum Żeromskiego. Planowany projekt przekraczał budżet założony przez miasto, dlatego inwestycja została odłożona. - Na pewno w tym roku nie rozpoczniemy i tutaj z przykrością muszę mówić, nie ma w planach inwestycyjnych na ten rok tej hali - informuje Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.
 
Władze miasta zapewniają jednak, że będą szukać środków aby budowa mogła rozpocząć się w 2020 roku.

 

Źródło i cały materiał na - TVP3 - kliknij

Hale sportowe coraz bliżej finiszu - ITV Kielce

Część konstrukcyjna nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. obiektu jest wykonana już w 90%. Można do niej przejść z obecnej hali przeszklonym łącznikiem. Wykonano tu już instalacje elektryczne i hydrauliczne. W zasadniczej części hali sportowej trwają m.in. prace przy ocieplaniu dachu. Kiedy do środka nie będą już musiały wjeżdżać ciężkie maszyny budowlane, zostaną zamknięte ściany. Ma to być pod koniec lutego i wtedy rozpoczną się prace wykończeniowe. Do dyspozycji będzie niemal 2000 m kwadratowych, z czego 1400 m to powierzchnia samej hali, pozostałą przestrzeń zajmuje zaplecze, a więc m.in. siłowania, gabinet fizjoterapeutyczny, szatnie z natryskami, pokoje dla trenerów i sędziów. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Wykonano ponadto drogi dojazdowe i parkingi na około 60 miejsc postojowych. Przy okazji obecna hala sportowa doczekała się wymiany okien, powstało przejście do budowanego obiektu oraz kotłownia. Wartość całej inwestycji, to niemal 14,5 mln zł, w tym dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej, wynosi 7 mln. Nową halę będzie można podgrzewać i chłodzić. Uczniowie będą mogli z niej korzystać od września tego roku. Wcześniej, bo na 26 czerwca ma być oddana budowa hali sportowej przy III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida. Dobiegają końca prace wewnętrznej części stropu, na przyszły tydzień zaplanowano wylewkę. W czasie, kiedy będzie schła, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykona przyłącze ciepła dla nowego obiektu. Równolegle prowadzone są prace wykończeniowe w nowych salach lekcyjnych, na korytarzach, w sanitariatach i szatniach dla uczniów. Hala ma mieć 2,5 tys. m kw. Inwestycja będzie kosztować 7,5 mln zł. Jest w całości finansowana z budżetu miasta.

 

3. X LO im J. Wybickiego Przedsiębiorczą Szkoła Roku 2018 w Kielcach

Znamy zwycięzców konkursu „Przedsiębiorcza Szkoła Roku 2018” organizowanego przez Urząd Miasta w ramach dużego projektu „Program: Edukacja Przedsiębiorczości”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Specjalny program komputerowy, w oparciu o który powstawały opracowania uczniów stworzyła rzeszowska firma Revas. Komisja konkursowa oceniająca zarówno prace jak i prezentacje przygotowane przez zespoły uczniowie nie miała łatwego zadania. Komisja zdecydowała, że trzecie miejsce przypadło Technikum nr 1 w ZSZ nr 1, drugie Technikum nr 6 w ZSE im. Mikołaja Kopernika i wreszcie zwycięzcami został zespół reprezentujący X LO im. J. Wybickiego w ZSP nr 1. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe . Zdaniem Marcina Różyckiego, zastępcy prezydenta Kielc, urząd będzie wspierał naukę przedsiębiorczości w szkołach poprzez korzystanie z dedykowanego programu Zwycięski zespół wywalczył dla X LO tytuł „Przedsiębiorczej Szkoły Roku 2018”.

 

Źródło: ITV Kielce

Wiem, że to co robię jest słuszne - spotkanie z Aleksandrem i Bolesławem Kossakowskimi

O wytrwałości, sile woli i pasji do życia mówiono podczas spotkania, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach. Gośćmi cyklu Galeria Korytarz byli tym razem: jeden z bohaterów polskiej reprezentacji na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie, Aleksander Kossakowski oraz jego ojciec, Bolesław - mistrz karate kyokushin.


Zdobywca złotego medalu w biegu na 1500 metrów i srebrnego na 5000 metrów opowiadał m.in. o swojej codziennej pracy, o tym jak wyglądają jego treningi, a także o specyfice biegu podczas zawodów z przewodnikiem, wreszcie o swoich początkach, codziennym życiu oraz tym, co daje mu sport.


Sensei Bolesław Kossakowski, na co dzień nauczyciel matematyki i fizyki w V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach, wspomniał o tym, jak zaczęła się jego pasja do karate. Podkreślił także co w pracy z młodzieżą jest dla niego naprawdę ważne.


Spotkanie było okazją do zadawania pytań pytania przybyłym gościom. W opinii młodzieży  wizyta był bardzo ciekawa i inspirująca. Wizytę panów Kossakowskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjlalnych nr 1  zwieńczył występ artystyczny.

 

Źródło: Urząd Miasta Kielce

 

 

Źródło ITV Kielce

Bolesław oraz Aleksander Kossakowscy odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kielcach

We wtorek ósmego stycznia Zespół Szkół Ponadgimnajalnych nr 1 gościł dwie znamienite postaci, Bolesława oraz Aleksandra Kossakowskich.
 
Obaj panowie są znanymi w województwie trenerem i czołowym sportowcem niepełnosprawnym. Bolesław od wielu lat trenuje karateków, Aleksander jest mistrzem Europy w biegu na 1500 metrów dla osób niewidomych. Zebranym uczniom oraz gronu nauczycielskiemu obaj opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Aleksander mówił o tym, jak wyglądają jego treningi, jak musi uważać na pewne rzeczy, na które nie muszą zwracać uwagi widzący biegacze, jakie ma podczas nich ograniczenia (nie może ze względu na nierówności biegać po lesie). Opowiedział również o specyfice biegu podczas zawodów z przewodnikiem, swoich początkach i codziennym funkcjonowaniu.

Galeria zdjęć - kliknij
 
Sensei Bolesław Kossakowski z kolei podzielił się swoim szerokim doświadczeniem trenera karate kyokushin. Zachęcił do trenowania tej dyscypliny, bo jak sam mówi, w u niego udział w zajęciach mogą brać wszyscy od lat pięciu do 105, choć zdarzają się jeszcze młodsi. Uczniowie mogli bezpośrednio zadawać pytania przybyłym gościom, a ci nie uciekali od odpowiedzi na nie. Całość uwiecznił występ artystyczny.

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył wysokie odznaczenia naszym działaczom piłki ręcznej

Trzej działacze świętokrzyskiej piłki ręcznej: Grzegorz Budziosz, Stanisław Hojda i Ryszard Mańko, otrzymali wysokie odznaczenia z rąk prezydenta RP, Andrzeja Dudy.
 
Na zdjęciu od lewej: Ryszard Mańko, Grzegorz Budziosz, Stanisław Hojda. ©Facebook/Grzegorz Budziosz

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Stanisław Hojda, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali Grzegorz Budziosz - wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Ryszard Mańko - dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego imienia Józefa Wybickiego w Kielcach. W sumie odznaczenia otrzymało 29 osób