Joomla 3.5 Templates by FatCow Complaints

KONKURS

 

„Sleeveface- Ubierz się w książkę”

Sleeveface to fotografia, przedstawiająca osobę z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki. Zdjęcia te przedstawiają kreatywne, czasem zabawne, zestawienia czytelników z przesłaniem okładki. Sprawiają, że powstaje złudzenie jedności modela z graficznym motywem książki. W sleeveface ważna jest perspektywa i aranżacja tła. Do sesji zdjęciowej trzeba się dobrze przygotować: wybór książki, dobór stroju, odpowiednia poza. Fotografia powinna stanowić spójną całość wszystkich przedstawionych elementów.

REGULAMIN

1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii w formie sleeveface.

2. Liczy się pomysł, atrakcyjność ujęcie tematu i zgodność z warunkami konkursu.

3. Sesję fotograficzną można wykonać w dowolnym miejscu.

4. Oceniane będą wyłącznie prace wykonane indywidualnie.

6. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu max. 2 fotografie.

7. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub kolorowe.

8. Prace konkursowe przesyłacie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11.05.2020r.

9. Nadesłane zdjęcia będą udostępniane na facebook’u szkoły i o wygranej będzie decydowała komisja oraz liczba polubień danego zdjęcia.

10. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy konkursu: Ewa Słoniewska oraz Agnieszka Piotrowska

 

 

 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W marcu zorganizowałyśmy spotkanie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naszymi gośćmi byli pan Krzysztof Pietrzyk, zawodnik polskiej reprezentacji koszykówki na wózkach oraz przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pani Joanna Żelezik.

 

Zima w obiektywie

W styczniu poprosiłyśmy naszych czytelników, żeby  udostępnili nam swoje zimowe zdjęcia. Zainteresowanie wystawą  pt. „Zima w obiektywie" było duże i stanowiło dla naszych uczniów prawdziwe wyzwanie, bowiem niełatwo uchwycić w obiektywie zimę, której tak naprawdę w tym roku nie było. Galeria to zbiór najciekawszych zdjęć, jakie zostały nam dostarczone.

 

Mirosława Sarna w naszej szkole

12 grudnia 2017r. gościliśmy w naszej szkole panią Mirosławę Sarnę - uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Meksyku (1968r.) oraz złotą medalistkę Mistrzostw Europy w Atenach (1969r.). Uczniowie mieli okazję poznać wybitną byłą lekkoatletkę, a obecnie trenerkę w kieleckim klubie lekkoatletycznym. Pani Sarna opowiedziała o swoich największych sukcesach oraz o wielu wspaniałych chwilach, które były jej udziałem w czasach kariery. W trakcie spotkania młodzież miała okazję porozmawiać z mistrzynią o motywacji, cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do sukcesów sportowych. Młodzież przedstawiła również skecz pt. "Trening", który bardzo spodobał się naszemu gościowi. Szkolna Galeria Korytarz wzbogaciła się o portret pani Mirosławy Sarny

 

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Na całym świecie październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Ubierz się w książkę - czyli sleeveface w bibliotece".
Sleeveface to zabawa polegająca na dopasowywaniu zdjęć z okładek książek do różnych sytuacji, ludzi i miejsc.
Ocenie podlegała kompozycja kadru, spójność książki z fotografowanym otoczeniem i pomysłowość twórcy. Młodzież z wielkim zaangażowaniem szukała odpowiednich książek a następnie próbowała odtworzyć swoich okładkowych bohaterów.

Laureaci konkursu
I miejsce: Klaudia Stańczyk 1e
II miejsce: Wiktor Terlecki 1e
Wyróżnienia: Klaudia Brzeska 1aT i Daria Pycia 1aT.

Dzień Patrona

W dniu 29 września 2017 świętowaliśmy Dzień Patrona. Zamiast tradycyjnej akademii odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Wybickim. Na pytania odpowiadali przedstawiciele poszczególnych profili w naszej szkole. Najlepsze okazały się klasy sportowe reprezentowane przez Piotra Jakubca i Grzegorza Duluka; drugie miejsce przypadło klasom mundurowym czyli Natalii Seweryńskiej i Maciejowi Przemyskiemu; tuż za nimi byli przedstawiciele klas zawodowych tj. Patryk Głowacki i Daniel Partyka. Gratulujemy wiedzy i poczucia humoru

 

 

Biblioteka dobre miejsce...


Niech zagląda, kto ciekawy, tu są zawsze ważne sprawy!

BIBLIOTEKA SZKOLNA

 GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek Wtorek  Środa  Czwartek Piątek
 8.00 - 14.00  8.00 - 14.00  8.00 - 14.00  8.00 - 14.00  8.00 - 14.00
 
 

SZLACHETNE ZDROWIE…

Przesłanie fraszki Jana Kochanowskiego było hasłem przewodnim  spotkania zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zdrowy styl życia, właściwe odżywianie ma szczególne znaczenie dla młodego człowieka, ucznia, a tym bardziej dla sportowca. Nasza biblioteka kolejny już raz podjęła temat promocji zdrowia. Tym razem gościem była pani dietetyk, która przekazała młodzieży najnowsze tajniki zdrowego odżywiania. Podczas prelekcji odbył się mini konkurs kulinarny, gdzie nasi uczniowie przygotowali trzy rodzaje sałatek: sałatkę dla niejadka, sałatkę dla mocarza i sałatkę piękności. Pani dietetyk oceniła wszystkie potrawy na szóstkę.
Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu literackiego na fraszkę o tematyce zdrowotnej. W tej materii uczniowie wykazali dużą inwencję oraz poczucie humoru, co zostało docenione przez jury – wszystkie fraszki zostały wyróżnione, a kilka z nich zaprezentowali sami autorzy.

Przyłapani na czytaniu - konkurs

W grudniu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny pt. „Przyłapani na czytaniu”. Tematem ocenianych fotografii była osoba czytająca książkę, gazetę w nietypowych miejscach i sytuacjach. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań artystycznych młodzieży oraz promocja i popularyzacja czytelnictwa. Nagrodzone prace zostały umieszczone w gablocie w hallu szkoły.

 

 
 

KONKURS DLA MATURZYSTÓW

18 lutego 2016 r. odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem Czy znasz ten cytat, czy znasz tę postać ? W rywalizacji wzięło udział 20 uczniów z klas trzecich. Maturzyści mieli okazję sprawdzenia wiadomości z klasyki literatury polskiej. Pierwsze miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Czytelnictwa zdobyła Agnieszka Sztandera z klasy III E. Kolejne miejsca zajęły uczennice klasy III D Paulina Łukawska i Marlena Zielińska. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy !

 
 
 
 

Podkategorie