II Festiwal Sportów Halowych

II Festiwal Sportów Halowych o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach przeszedł do historii

Po raz drugi nasza szkoła była organizatorem Festiwalu Sportów Halowych. Tegoroczna edycja zgromadziła uczniów szkół podstawowych z terenu Kielc i całego naszego województwa. Młodzi sportowcy rywalizowali w piłce ręcznej chłopców, w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, oraz w tenisie stołowym i badmintonie. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Bętkowski. Uczestnicy rywalizowali o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Kielcach.

Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych dyscyplinach.

Zawody w piłce siatkowej odbyły się 9 czerwca W turnieju dziewcząt rywalizowały drużyny:
SP 25 Kielce i SP 20 Kielce. System rozgrywek: każdy z każdym.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 25 Kielce - I zespół
  2. SP 25 Kielce - II zespół
  3. SP 20 Kielce - III zespół

W kategorii chłopców rywalizowały 2 zespoły + dodatkowo jako sparingpartner - siatkarze Aluron CMC Wybicki Kielce.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 25 Kielce - I zespół
  2. SP 25 Kielce - II zespół

Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Osuch

Za sprawną organizację odpowiadali nasi nauczyciele/trenerzy Kamila Siciarska, Dariusz Daszkiewicz, Marek dzięgiel, Jacek Sitarek, a pomagali im uczniowie klas sportowych.

W dniu 10 czerwca 2021 w na halach naszej szkoły rywalizowali chłopcy w piłce ręcznej.
W zawodach wystartowało 58 zawodników z 5 drużyn.

• Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach – rocznik 2006
  • Szkoła Podstawowa nr 32 w Kielcach – rocznik 2006
  • Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach – rocznik 2007
  • Szkoła Podstawowa nr 32 w Kielcach – rocznik 2007
  • SPR Wisła Sandomierz

Turniej został rozegrany systemem " każdy z każdym ", a poszczególne spotkania zakończyły się następującymi wynikami:

• SP 32 06’ - SP 25 07’                                 21:5
  • SP 32 07’ - SP25 06’                                 15:14
  • SPR Wisła Sandamierz - SP 25 07’           23:18
  • SP 32 06 – SP 32 07                                  35:11
  • SPR Wisła Sandamierz - SP 25 06’            27:10
  • SP 25 07 – SP 32 07                                  14:10
  • SPR Wisła Sandamierz  - SP 32 07’          27:12
  • SP 25 06’ – SP 32 06’                                  6:25
  • SPR Wisła Sandamierz  - SP 32 06’          24:21
  • SP 25 06’ – SP 25 07’                                  6:6

Końcowa klasyfikacji turnieju piłki ręcznej chłopców

1. SPR Wisła Sandomierz
  2. Szkoła Podstawowa nr 32 rocznik 2006
  3. Szkoła Podstawowa nr 25 rocznik 2007
  4. Szkoła Podstawowa nr 32 rocznik 2007
  5. Szkoła Podstawowa nr 25 rocznik 2006

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został wybrany:

Piotr Tarłowski z SP 32 rocznik 2006

Organizatorami byli trenerzy i nauczyciele naszej szkoły: Paulina Szadurska, Zygmunt Kamys, Rafał Bernacki, Mariusz Jurasik, a funkcję sędziów boiskowych i stolikowych pełnili nasi uczniowie.

Dnia 11.06.2021 roku  odbył się turniej tenisa stołowego chłopców oraz badmintona chłopców
i dziewcząt.  W zawodach tenisa stołowego startowało 22 zawodników natomiast badmintona 32 zawodników reprezentujących szkoły podstawowe z Kielc i okolic (SP 1 Kielce, SP 5 Kielce, SP 9 Kielce SP 25 Kielce, SP 31 Kielce, SP Piekoszów, SP Chęciny

Zwycięzcą Turnieju Tenisa Stołowego został Mateusz Nawara  ze Szkoły Podstawowej nr 1
w Kielcach, drugie miejsce zajął  Dawid Kieroński ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Kielcach,
a trzecie Kacper Gałecki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach.

Zwycięzcą Turnieju Badmintona w kategorii dziewcząt została Maja Pulut ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach  przed  Mają Kozior Maja ze Szkoły Podstawowej nr 25 i Wiktorią Zbroszczyk ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie. W rywalizacji  chłopców najlepszy okazał się  Adam Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie, drugie miejsce wywalczył Radosław Gawioze Szkoły Podstawowej w Chęcinach, a trzeci był Wiktor Bruczyński ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach.

Sędzią zawodów Tenisa Stołowego była Pani Małgorzata Błach – Wróblewska nauczycielka
i trenerka tenisa stołowego z ZSM w Kielcach, a za organizację odpowiadali nauczyciele z  ZS nr 2 w Kielcach:  Artur Wierzba oraz Monika Trela – Cudak

Sędzią zawodów Badmintona był Pan Jakub Janisz ze Świętokrzyskiego Związku Badmintona w Kielcachi Agnieszka Zawierucha nauczycielka i trenerka badmintona z ZSM w Kielcach. Nad sprawnym przebiegiem czuwali nauczyciele ZS 2 Kielce: Małgorzata Krawczyk i Marek Graba. Funkcję sędziów stolikowych pełnili uczniowie naszej szkoły.

Turnieje cieszyły się dużym zainteresowaniem i stały na wysokim poziomie sportowym. Przede wszystkim pozwoliły uczestnikom w czasach trwającej pandemii rywalizować z rówieśnikami
z innych szkół. Uczestników zachęcaliśmy również do podjęcia dalszej nauki w naszej szkole
w klasach mistrzostwa sportowego w piłce ręcznej i siatkówce, ale także w innych klasach naszego liceum, technikum i szkoły branżowej.

Już dziś zapraszamy na III Edycję Festiwalu Sportów Halowych w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Poniżej galeria zdjęć

.