HISTORIA

Nasza szkoła powstała w 1960 roku jako Zasadnicza Szkoła Budowlana dla Pracujących i początkowo mieściła się przy ulicy Urzędniczej w Kielcach. Młodzież szkolna objęła opieką mogiłę pomordowanych mieszkańców Kielc, znajdującą się obok szkoły. Tradycję tę kultywujemy po dziś dzień – z okazji rocznic historycznych uczniowie naszej szkoły składają pod pomnikiem kwiaty.

W roku szkolnym 1971/1972 placówkę przeniesiono do nowego budynku przy ul. Jagiellońskiej. Od roku 1985 szkoła nosi imię Józefa Wybickiego, twórcy hymnu narodowego i wielkiego patrioty.

Jako Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 funkcjonujemy  od 2002 roku. Zespół  tworzy: X Liceum Ogólnokształcące im. J. Wybickiego, Technikum nr 11 oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6. Nieustannie rozszerzamy ofertę kształcenia, by uczynić ją jak najbardziej atrakcyjną i odpowiadającą wymogom rynku pracy.

GDZIE NAS ZNALEŻĆ?

Nasza Szkoła położona jest w spokojnej, pełnej zieleni okolicy u podnóża Karczówki - jednego z najpiękniejszych miejsc w Kielcach. Budynek Szkoły mieści sie na ul. Jagiellońska 90 ( róg ul. H.Kołłątaja).

CZYM DYSPONUJEMY?

* doskonale wyposażonymi pracowniami do przedmiotów ogólnych,

* klasopracowniami do nauki przedmiotów zawodowych,

* nowoczesnymi pracowniami komputerowymi z dostępem do Internetu,

* świetlicą,

* biblioteką i czytelnią,

* strzelnicą i mini salą kinową,

* pełnowymiarową salą gimnastyczną i siłownią,

* nowoczesnym boiskiem "Orlik 2012"

* internatem

MOŻLIWOŚCI KSZTAŁCENIA

W skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wchodzi:

• X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego

* Profil sportowy (piłka nożna, siatkowa i ręczna)

* Profil humanistyczny

* Profil prawo i bezpieczeństwo wewnętrzne

• Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6

* Stolarz

* Murarz - tynkarz

* Betoniarz - zbrojarz

* Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

• Technikum nr 11

* Technik budownictwa ogólnego

* Technik fotografii i multimediów

* Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

PATRON SZKOŁY

Opiekunem naszej szkoły jest Józef Wybicki, autor słów polskiego hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego.

W szkole znajduje sie również Izba Tradycji Szkoły; izba patrona - Józefa Wybickiego; muzeum szkolne z bogatą ekspozycją.

PONADTO ...

Doświadczona kadra pedagogiczna gwarantuje właściwą opiekę i pomoc w sprawach wychowawczych, dydaktycznych i przy organizowaniu życia kulturalnego w placówce.

Naszym wychowankom dajemy możliwość nauki 3 języków obcych - angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego.

Naszym uczniom, którzy rozpoczęli naukę w zasadniczej szkole zawodowej zapewniamy praktykę, umożliwiamy i dofinansowujemy zakup odzieży roboczej, kierujemy na bezpłatne badania lekarskie.

Od 2007 roku uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce otrzymują Złote, Srebrne i Brązowe Tarcze. Podobne odznaczenia zdobywają sportowcy oraz uczniowie wyróżniający się w ramach praktycznej nauki zawodu.

Szkołę tworzą ludzie, a naszą placówkę ludzie wyjątkowi – nauczyciele z pasją, oddani swej pracy oraz młodzież ciekawa świata, otwarta na nowe wyzwania. Przekonaj się sam! Czekamy na Ciebie!