POEZJA BARW CODZIENNYCH

2 kwietnia na zaproszenie biblioteki gościł w naszej szkole znany świętokrzyski poeta p. Romuald Bielenda – nauczyciel, działacz oświatowy, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Kielcach.

Na początku spotkania Klaudia Skrzypczyńska, szkolna poetka z klasy 2d, wyrecytowała wiersz p. Romualda Bielendy z tomiku pt. „Okna pamięci”, a następnie w kilku słowach przedstawiła sylwetkę poety. Jej wypowiedź uzupełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartka Kamińskiego z kl. 2c wraz z komentarzem Klaudii Dominus i Moniki Iwan z kl. 2d.

Potem mogliśmy tylko słuchać samego poety, który opowiadał nam o swojej twórczości i czytał najbardziej mu bliskie utwory poetyckie.

Na koniec p. Romuald Bielenda zaprosił Klaudię Skrzypczyńską do  zaprezentowania jej własnych wierszy, które ocenił bardzo wysoko. Poeta zachęcił także młodzież do próbowania sił w tworzeniu poezji, która  dla człowieka jest „Atlantydą marzeń”.

Więcej zdjęć znajdziesz >>tutaj<<