Zasoby Biblioteki Zespołu Szkół Nr 2 w Kielcach

Obrazy: Biblioteka | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD

Zbiory Biblioteki liczą około 15219 woluminów oraz około 312 zbiorów audiowizualnych. W roku 2020 wzbogaciliśmy naszą ofertę książki zakupione w ramach realizacji projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W swoich zasobach biblioteka posiada: podręczniki, lektury obowiązkowe i uzupełniające,  wydawnictwa naukowe: słowniki, encyklopedie, albumy, leksykony, antologie, atlasy,  przewodniki,  literaturę pedagogiczno-psychologiczną i metodyczną dla nauczycieli, literaturę popularno-naukową i naukową,  poradniki i informatory dla uczniów z zakresu samokształcenia, zdobywania zawodu,  literaturę piękną, czasopisma dla uczniów i nauczycieli.

W Czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego, który udostępniany jest na miejscu (są to: encyklopedie, słowniki, albumy, atlasy, leksykony itp.) oraz z czasopism. Można tu również poprosić o pomoc w zakresie wyszukiwania publikacji potrzebnych do opracowania wybranego tematu czy pomoc przy prawidłowym tworzeniu opisów bibliograficznych.

Pozostałe zbiory biblioteczne, czyli lektury, beletrystykę  można wypożyczać w Wypożyczalni na zasadach podanych w regulaminie biblioteki.

Zbiory biblioteczne zostały wprowadzone do komputerowej bazy danych programu Biblioteka Szkolna MOL.