Porozumienie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie

9 kwietnia 2024 r. 14 szkół w Polsce, a wśród nich ZSO nr 2 w Kielcach podpisało porozumienie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.
Porozumienie podpisali: ze strony Akademii prorektor ds. studenckich dr hab. Monika Szydłowska, prof. WAT oraz Tomasz Olesiński dyrektor ZSO nr 2 w Kielcach.
Strony porozumienia zobowiązały się do współorganizowania konkursów i imprez o charakterze naukowym i poznawczym oraz udziału w spotkaniach edukacyjnych i promocyjnych. Strony deklarują gotowość do udziału w uroczystościach organizowanych przez WAT i ZSO nr 2 w Kielcach.
Przed naszymi uczniami otwierają się szanse na unikatowe lekcje, warsztaty i zajęcia prowadzone w szkole, jak i na terenie uczelni, obejmujące przedmioty politechniczne, humanistyczno-społeczne i podstawy wojskowości.

Od września 2024 planowane jest rozpoczęcie działalności Klubu WAT, ukierunkowanego na realizację współpracy w Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Porozumienie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie

W ramach współpracy planowany jest wyjazd dniu 17 czerwca 2024 r. do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W planie wizyty w Studiu Szkolenia Wojskowego:

- UST Śnieżnik – strzelanie z broni długiej i krótkiej.
- budowa broni długiej i krótkiej – częściowe rozkładanie i składanie broni.
- medycyna pola walki- wybrane zagadnienia.