MUZYKA WŚRÓD KSIĄŻEK

4 listopada nasza biblioteka świętowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem Biblioteki szkolne – bramy do życia.. Z tej okazji gościła u nas Pani doktor Ewa Robak, pracownik naukowy w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, założycielka i dyrygentka znanego kieleckiego chóru kameralnego FERMATA, który zasłynął w naszej pamięci jako wykonawca piosenki Niech mówią, że to nie jest miłość.

Pani Ewa Robak opowiedziała nam o swojej działalności koncertowej i festiwalowej oraz o swoich pasjach, które głównie związane są z muzyką i tańcem.
Następnie zachęciła wszystkich do wspólnego muzykowania. Po udzieleniu profesjonalnych wskazówek przełamaliśmy wszelkie opory i pod batutą pani dyrygent wykonaliśmy utwór, imitując różnorodne instrumenty muzyczne. Emocje sięgnęły zenitu, gdy chór czytelników zaśpiewał popularny kanon Panie Janie na dwa głosy. Na koniec obejrzeliśmy film opowiadający o historii FERMATY, a Pani Ewa Robak podsumowała spotkanie słowami Śpiewać każdy może. Ważne, żeby robić to z radością, wtedy zawsze śpiewanie ma sens”.

W szkolnej GALERII  KORYTARZ na pamiątkę tej wyjątkowej wizyty został wyeksponowany portret Pani doktor magicznej dyrygentki muzycznych serc.

Podczas imprezy rozstrzygnięto, ogłoszony przez bibliotekę, plebiscyt Czas na książkę. W głosowaniu czytelnicy orzekli, że najbardziej poczytną książką jest Pamiętnik narkomanki Barbary Rosiek.

Program przygotowali i prowadzili: Sara Jankowska z IID i Jakub Słomiński z IB, a prezentację multimedialną o twórczości i pracy naszego gościa – Kamil Stępień i Rafał Jakubowski z III C.