XXIII Regionalny Konkurs Wiedzy o Józefie Wybickim

W bieżącym roku 15 marca odbył się XXIII Regionalny Konkurs Wiedzy o Józefie Wybickim, Patronie naszej Szkoły. Udział wzięło 21 uczestników ze szkół gimnazjalnych ,m.in. z Mniowa, Piekoszowa, Daleszyc , Sobkowa, Oblęgorka, Katolickiego Gimnazjum im. św.Stanisława Kostki, Gimnazjum nr 4, 6, 13 i 16 w Kielcach.
W tym roku towarzyszyła temu wydarzeniu sesja popularno-naukowa pod hasłem 70 rocznica tzw. pogromu kieleckiego – mity a prawda historyczna.

Słuchaliśmy  z prawdziwym zainteresowaniem wystąpienia pana Marka Jończyka, przedstawiciela Delegatury Instytutu Pamięci  Narodowej w Kielcach, tym bardziej,  że zostało ono bogato opatrzone multimedialnie  (pokaz oryginalnych dokumentów oraz wypowiedzi  świadków tamtych dni) a temat lokalny, budzący kontrowersje do dziś.
Po dyskusji  zostały ogłoszone wyniki konkursu i nastąpiło wręczenie nagród laureatom i wyróżnień pozostałym uczestnikom konkursu oraz podziękowań ich opiekunom.

Oto zwycięzcy:

1. Magdalena Palacz z Gimnazjum w Oblęgorku- nauczyciel prowadzący p. Marzena Walczak
  2. Jakub Stachurka z Gimnazjum nr 4 w Kielcach - nauczyciel prowadzący p. Marzena Piotrowska
  3. Magdalena Gębska z Gimnazjum w Samsonowie - nauczyciel prowadzący p. Ewelina Naszydłowska

Wyróżnienie Agata Kos z Gimnazjum w Mniowie - nauczyciel prowadzący p. Magdalena Marzec