Młodzi stawiają na rozwój! „Dni Otwarte” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach

„Dni Otwarte” były dobrą okazją do zapoznania się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach.

W placówce oświatowej, znajdującej się przy ul. Jagiellońskiej 90, mieści się X LO im. Józefa Wybickiego oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6.

„Dni Otwarte” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach

Uczniowie, którzy wybiorą naukę w liceum, mają do dyspozycji kierunek humanistyczny, sportowy (piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa) oraz klasę mundurową o profilu: prawo i bezpieczeństwo wewnętrzne.

Coraz częściej młodzi ludzie decydują się jednak na zdobycie zawodu, który pozwala uzyskać niezbędne kwalifikacje i odnaleźć się na rynku pracy. ZSZ nr 6 kształci w kierunkach: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, murarz – tynkarz, betoniarz – zbrojarz, monter izolacji budowlanych.

Szkoła zapewnia praktyki zawodowe w kraju i za granicą. Do dyspozycji uczniów są nowocześnie wyposażone klaso – pracownie, hala sportowa z siłownią oraz salą fitness a także boiska zewnętrzne. Placówka posiada również nowoczesną bazę warsztatową do kształcenia praktycznego.

Uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, ale także w sporcie, korzystają z funduszu stypendialnego.

Więcej informacji dotyczących szkoły oraz naboru znajdziecie na stronie: zsp1-kielce.pl

źródło: www.naszekielce.com