Wiwat konstytucja 3 Maja 1791!

Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły

pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Mozgiel, Jadwigi Chmielewskiej i Stanisława Stępnia przygotowali uroczysty apel. W montażu słowno – muzycznym, przy dźwiękach utworów: Polonez 3-go Maja, Mazurek 3-go maja, Pożegnanie ojczyzny Michała Ogińskiego, Hymn Konstytucji 3 Maja, przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r.i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. W obecnych czasach 3 Maja jest świętem symboli narodowych, historii i narodowej tradycji. Jest to święto radośnie manifestowanego patriotyzmu Polaków.

W programie wzięli udział: Angelika Wojda i Wiktor Ostrowski z kl.2e, Dominika Zychalska z kl.1aT, Bartłomiej Rutka z kl.2d oraz Dominik Dominus i Kacper Gruszczak z kl.2e ( prezentacja multimedialna, obsługa techniczna).