Egzotyczni goście na lekcji biologii

Szkolny Klub 4H pod przewodnictwem Katarzyny Skórskiej zorganizował 9 czerwca b.r. dla uczniów naszej szkoły lekcję pokazową z udziałem egzotycznych gadów. Własną hodowlę zaprezentował p. Michał Adamczyk, który pasjonująco opowiadał młodzieży o środowisku, w jakim żyją jego podopieczni, ich zwyczajach, co lubią jeść i jak często. Mieliśmy okazję zobaczyć różne gatunki jaszczurek, w tym legwana, gekona i agamy, a także największego węża – pytona tygrysiego. Podziwialiśmy również piękne okazy węży, które hoduje uczennica kl. 1B Paulina Ślewa. W pokazie pomagała jej Patrycja Brzezińska. Ta żywa lekcja biologii dostarczyła wszystkim dużo wrażeń i uzupełniła naszą wiedzę na temat niezwykłego świata gadów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii