Komunikat nr 3/2019

Komunikat nr  3/2019

Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach

z  dnia 18 kwietnia 2019 r.  z godz. 11.30

w sprawie organizacji nauki i pracy podczas strajku nauczycieli

Dotyczy :

1. uczniów X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Wybickiego w Kielcach;
  2. uczniów Technikum nr 11 w Kielcach;
  3. uczniów Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 w Kielcach;
  4. wychowanków internatu ZSP nr 1 w Kielcach.

1. Dyrektor ZSP nr 1 w Kielcach informuje, że w dniu dzisiejszym Rady Pedagogiczne X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. J. Wybickiego oraz Technikum nr 11 w Kielcach podjęły uchwały w sprawie klasyfikacji rocznej uczniów kończących szkołę. Zakończenie roku szkolnego dla abiturientów i rozdanie świadectw ukończenia szkoły odbędzie się zgodnie z planem, tj. w dniu 26 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 w hali sportowej placówki.
  2. Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli szkołę, mają prawo przystąpić w do egzaminów maturalnych, zgodnie ze złożoną deklaracją.
  3. Informuję, że Komitet Strajkowy w ZSP nr 1 w Kielcach 16 kwietnia 2019 r. podjął decyzję o kontynuacji akcji strajkowej do odwołania.
  4. Zajęcia dydaktyczne - po przerwie świątecznej - od 24 kwietnia 2019 r., w przypadku kontynuacji strajku nauczycieli, nie będą się odbywać. O wznowieniu procesu dydaktycznego uczniowie i rodzice zostaną poinformowani w formie Komunikatu Dyrektora poprzez dziennik elektroniczny i stronę internetową placówki.
  5. Uczniowie w czasie strajku nauczycieli mają zapewnione zajęcia o charakterze wychowawczo-opiekuńczym w świetlicy szkolnej, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16.00.
  6. Internat ZSP nr 1 w Kielcach - podczas strajku - zapewnia swoim wychowankom:
  7. a) wyżywienie na ogólnie przyjętych zasadach, od śniadania w poniedziałek do obiadu w piątek;
  8. b) wyłącznie podstawową opiekę z uwagi na ograniczoną liczbę wychowawców, bez uwzględnienia zajęć o charakterze wychowawczo-dydaktycznym.

Każda zmiana  w odniesieniu do niniejszej informacji będzie zamieszczana w formie Komunikatu Dyrektora:

1. na stronie głównej szkoły: zsp1-kielce.pl  (dotyczy wszystkich zainteresowanych);
  2. poprzez dziennik elektroniczny szkoły (dotyczy wyłącznie uczniów ZSP nr 1).

Informacje dodatkowe można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu sekretariatu szkoły: 41 36 76 183 w godzinach 7.30-15.30.

Ryszard Mańko

Dyrektor ZSP nr 1 w Kielcach