Teraz Norwid i SMS, Żeromski czeka. Hale sportowe przy kieleckich szkołach

Dwie nowe hale sportowe przy kieleckich szkoła coraz bliżej ukończenia. Budowa przy kieleckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i Liceum C. K. Norwida prowadzone są zgodnie z planem. Następne w kolejce po sportowy obiekt jest liceum im. Stefana Żeromskiego.

Część konstrukcyjna nowej hali przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach praktycznie gotowa. - W tej chwili korzystamy nie tylko z naszej bazy sportowej, ale także gościnności hali MORSiR przy ulicy Krakowskiej, a także ZSP nr 15 przy ulicy Krzemionkowej - mówi Ryszard Mańko, dyrektor ZSP nr 1 w Kielcach.

W starej hali uczniowie się nie mieszczą. Z 18. klas w szkole 8 to klasy sportowe. A w przyszłym roku będzie ich prawie dwa razy więcej ze względu na podwójną rekrutację. - Jeśli mamy WF sami to wystarcza, ale często jest tak, że mamy po dwie, trzy klasy i wtedy średnio - mówi Jakub Krzemiński.

W nowej hali pełnowymiarowe boisko i trybuny. Koszt całej inwestycji to 14 milionów złotych. Połowa z miejskiej, połowa z ministerialnej kasy. Poza budową nowej bazy sportowej, docieplona została także dotychczasowa hala. Pierwsze zajęcia wraz z wrześniowym pierwszym dzwonkiem.

Natomiast nowa hala przy liceum Norwida będzie gotowa do końca czerwca. Poza nią także dodatkowe sale lekcyjne. Koszt - 7,5 miliona złotych. - Kolejną ważną pracą, w przyszłym tygodniu będzie wylewka na hali sportowej i wtedy na hali będzie dłuższa przerwa, bo ta wylewka musi schnąć - informuje Andrzej Zdeb, dyrektor III LO im. C. K. Norwida w Kielcach.

Następne w kolejce, szybko nie doczeka się hali liceum Żeromskiego. Planowany projekt przekraczał budżet założony przez miasto, dlatego inwestycja została odłożona. - Na pewno w tym roku nie rozpoczniemy i tutaj z przykrością muszę mówić, nie ma w planach inwestycyjnych na ten rok tej hali - informuje Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc.

Władze miasta zapewniają jednak, że będą szukać środków aby budowa mogła rozpocząć się w 2020 roku.

Źródło i cały materiał na - TVP3 - kliknij