Powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego

W Kielcach powstanie Publiczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Jej stworzenie wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki – zapewnia Andrzej Sygut, zastępca prezydenta miasta.

- Mamy deklaracje, jestem absolutnie spokojny, ministerstwo merytorycznie ocenia nasz wniosek bardzo wysoko - mówi Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc.

Szkoła ma powstać przy Zespole Szkół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 przy ulicy Jagiellońskiej 90, gdzie już teraz działają dwie klasy o profilu sportowym oraz oddziały Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Od przyszłego roku w placówce, działającej już jako SMS, mają pojawić się dwie nowe dyscypliny: piłka nożna i siatkówka. Każda z klas będzie liczyła blisko 20 osób, uczniowie 20 godzin tygodniowo spędzą na treningach.

Ministerstwo Sportu ma dofinansować rozbudowę szkoły o nową halę gimnastyczną i kolejny budynek mieszkalny dla przyszłych uczniów. Komplet koniecznych dokumentów ma trafić do resortu do końca marca. Przewidywany koszt inwestycji sięga 6 milionów złotych, możliwe dofinansowanie to 70 procent kosztów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się wiosną tego roku.
Decyzję o utworzeniu SMS w Kielcach muszą podjąć także radni miejscy. Maja się tym zając na najbliższej sesji.

Monika Woźniak.

Źródło: TVP3 Kielce