KOMUNIKAT KOŃCOWY Z MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ BUDOWLANYCH

W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ KIELCE 2017 -  XII MEMORIAŁ IM H. SĘKOWSKIEGO

W dniu 30.01.2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (ul. Jagiellońska 90) oraz w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
Nr 2 w Kielcach (Aleja Legionów 4 ) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkól Budowlanych w piłce nożnej halowej, XII Memoriał im. H. Sękowskiego (długoletniego nauczyciela w-f w ZSP Nr 1 w Kielcach). Organizatorem byli dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach, Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kielcach.

Patronat nad tą coroczną  imprezą objął Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W Mistrzostwach wzięło udział 10 drużyn reprezentujących  następujące szkoły:

Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu, Zespół Szkól Zawodowych w Górze Kalwarii, Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej, Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie, Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących w Sandomierzu, Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku Kam., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach.

Zawody zostały przeprowadzone systemem:

eliminacje - systemem ,,grupowym” - dwie grupy po pięć zespołów; grupy eliminacyjne ustalono drogą losowania w dniu 25.01.2017 r., które  można było obserwować na żywo tzw Live Stream – konferencja;  najlepsze zespoły z poprzedniego roku – ZSP Nr 1 w Kielcach i ZSOiZ w Limanowej zostały rozstawione w trakcie losowania.

faza finałowa - zespoły które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie zagrały w półfinale (zwycięzca grupy A z drugą drużyną grupy B i druga drużyna z grupy A ze zwycięzcą grupy B); zespoły, które wygrały półfinały zagrały o I miejsce, a pokonani o III miejsce; zespoły które w fazie grupowej zajęły  trzecie miejsce zagrały o V miejsce w turnieju i odpowiednio zespoły z czwartego miejsca o VII miejsce, a zespoły z piątego miejsca o IX miejsce